„Ryby i ich środowisko” w Bibliotece zimową porą

Choć tym razem niekoniecznie złote, to zdecydowanie ryby w każdej odsłonie są wciąż obecne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarczynie. Od tamtego roku na lekcjach bibliotecznych dla młodszych czytelników czytaliśmy „Bajkę o rybaku i złotej rybce”. Potem klasy kolorowały rybki i z zajęć na zajęcia powstawały kolejne akwaria pełne papierowych rybek. Wyglądało to mniej więcej tak:
- Bajka o rybaku i rybce
- Lekcja biblioteczna

A w te ferie zagościły u nas rybki zdecydowanie mniej bajkowe ;)

Ponoć praktyka czyni mistrza, a my mamy przykład na to, że Praktykantka to prawdziwy Mistrz. Pani Anna Adamczyk prowadząca zajęcia z dziećmi w naszej Bibliotece podczas tegorocznych ferii zorganizowała je po mistrzowsku. Z wprawą Arcymaga panowała nad gromadką młodych czytelników wprowadzając ich w podwodny świat. Wszystkie wodne przestworza stanęły przed nami otworem kiedy opowiadała, pokazywała, tworzyła, kreowała. Dzieci oczarowane zupełnie takimi atrakcjami i całkiem suche, pokochały morskie głębiny.

Zaproszeni goście, wspólne wycieczki i wyprawy „za róg” do kina, to tylko kropla w morzu atrakcji, na które pani Ania łowiła kolejnych czytelników, by w coraz większej grupie dryfować w odmętach wód całego świata.

W piątek koniec ferii, ale jednocześnie to dopiero początek pasji do świata ryb, rozbudzonej przez panią Anię w naszych czytelnikach.

Życzymy Wam, młodzi akwaryści, żebyście dalej poszukiwali, odkrywali i chłonęli wszelkie dary morskich przestworzy.

Friday the 15th. | Home | Free Joomla Templates