Wyniki II Festiwalu Pięknego Czytania

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)...

Biblioteka pękała w szwach podczas rozstrzygnięcia II Festiwalu Pięknego Czytania. Swoją obecnością zaszczycili nas finaliści konkursu, laureaci, dumni nauczyciele, przejęci rodzice, czujni dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele naszej gminy. Niestety w związku z chorobą nie mógł być z nami juror, pan Damian Łukawski. Życzymy Panu dużo zdrowia i dziękujemy za nieoceniony wkład przy przeprowadzeniu konkursu i wyłonieniu laureatów. Pana uwagi i obiektywizm pozwoliły wyłonić najlepszych z najlepszych. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej skromnej, acz bardzo znamiennej uroczystości dla ponad 100 mieszkańców gminy Tarczyn i sąsiednich gmin, panu Sekretarzowi Gminy Tarczyn Marcinowi Kiliańskiemu, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce Iwonie Niegowskiej oraz wspomnianej setce z hakiem osób zaangażowanych w konkurs. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. I. Sendlerowej w Tarczynie, niestety, nie mogli wziąć udziału w ogólnym rozstrzygnięciu konkursu, dlatego przybyli do Biblioteki w późniejszym terminie. Wtedy też w kameralnym gronie uczciliśmy ich sukces.

Wiemy, że wielu z Was niecierpliwie czekało na II edycję konkursu, i że już dziś myślicie o kolejnej. Możecie nam wierzyć, że my również niecierpliwimy się i planujemy następną edycję za rok. Ale zanim ogłosimy szczegóły III edycji festiwalu, pragniemy zaprezentować laureatów II Festiwalu Pięknego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarczynie.

Triumfatorami zostali:

• Kategoria I - Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej:

I miejsce - Zofia Płonowska kl. III, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce

II miejsce - Agata Głowa kl. II, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze

II miejsce - Olgierd Wojdalski kl. II, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze

III miejsce - Ada Szmajdewicz kl. IIIc, Szkoła Podstawowa im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie

• Kategoria II - Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce – Justyna Strójwąs kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce

II miejsce – Mateusz Struciński kl. IVa, Szkoła Podstawowa im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie

III miejsce – Maria Ignatowska kl. V, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce

• Kategoria III - Uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej i gimnazjum

I miejsce – Kinga Pakuła kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze