Zagadkowe spotkanie

Uczniowie klas III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie oraz w Suchostrudze wzięli udział w spotkaniu autorskim z Janem Kazimierzem Siwkiem. W scenariuszu spotkania przeplatano wiersze i wierszyki, krótkie opowiadania z morałem, zagadki z najróżniejszą ilością „piegów” oraz słodkie cukierki w ilościach iście hurtowych. Dzieci zabrały ze sobą naręcza słodkości, nowiutkie książki pana Siwka oraz autografy na pół strony – dedykacje żywe i barwne będą najlepszą zachętą do przeczytania książek do ostatniej strony.

Dziękujemy panu Janowi Kazimierzowi Siwkowi oraz pani Magdalenie Iwańskiej za zabranie nas w świat rymów małych i dużych. Paniom nauczycielkom za dopilnowanie spraw organizacyjnych oraz „prawie” nie podpowiadanie przy zagadkach z największa ilością „piegów”.

Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia ze spotkania przekonają trzecioklasistów do tego, że autorzy to ciekawi ludzie, których warto poznać nie tylko dla słodkości.

Najnowsze pozycje pana Siwka już niedługo zagoszczą również na półkach w naszej bibliotece. Zapraszamy do wypożyczania i czytania wierszy i wierszyków dostępnych na naszych regałach.

Thursday the 22nd. | Home | Free Joomla Templates