Z marszu, czyli prawie po wojskowemu

Szlakiem Generała Dąbrowskiego podążała czerwcowym popołudniem młodzież z Tarczyna. W rolę głównego dowódcy wcieliła się tym razem Pani Iwona Dmowska – za co składamy jej serdeczne podziękowania. Podziękowania podwójne, gdyż po pierwsze dzięki niej młodzież odkryła naszą Bibliotekę, a po drugie dlatego, że wspólnie mieliśmy okazję uczcić 200 rocznicę śmierci Generała Dąbrowskiego.

Omówienie wystawy i przybliżenie sylwetki Polskiego Bohatera zajęło dobrą chwilę. Wspólne odczytywanie pamiętników Ludwika Szczanieckiego, pułkownika wojsk polskich z 1863 roku i doszukiwanie się miejsc stacjonowania oddziałów Dąbrowskiego w dzisiejszej tarczyńskiej przestrzeni było „namacalnym” wręcz dowodem na związki historii z teraźniejszością.

Zapraszamy Państwa do oglądania wystawy przez całe wakacje.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK) …

Thursday the 22nd. | Home | Free Joomla Templates