Biblioteczny maj

Początek maja każdego roku to czas, w którym biblioteki w całej Polsce obchodzą Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększania prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie co roku włącza się w obchody Tygodnia Biblioteka, by jeszcze intensywniej zaprosić mieszkańców naszej gminy do udziału w życiu Biblioteki.

Tym razem rozpoczęliśmy maj od wznowienia cyklu „Pasowań na Czytelników” uczniów tarczyńskiej podstawówki. Klasy drugie z PSP w Tarczynie przez dwa pierwsze tygodnie maja będą uczestniczyć w zajęciach, dzięki którym poznają zakamarki i tajemnice biblioteki oraz odkryją przyjemność obcowania z książką i literaturą. Jako pierwsi, na głęboką wodę zostali rzuceni uczniowie klasy IIc. Tym razem odbyło się bez „strachów”, ale za to z pełnym profesjonalizmem i poczuciem humoru godnym prawdziwych komików estradowych. Na zakończenie lała się czekolada, na szczęście nie po autostradzie, tylko w kontrolowanej fontannie, do której wędrowały najróżniejsze łakocie - słodycze i witaminy - owoce.

Więcej zdjęć (KLIK) …

Thursday the 24th. | Home | Free Joomla Templates