Ferii czas w Bibliotece

Zapraszamy wszystkich stęsknionych dobrego towarzystwa, realnych gier, kontaktu ze sztuką, kreatywną zabawą, a przede wszystkim dobrą – rozgrzewającą w tak mroźne i wietrzenie dni – LITERATURĄ.

Żeby lepiej zobrazować powyższe hasła już dopowiadamy.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Tarczynie odwiedza każdego dnia blisko 100 czytelników, a prawie połowa z nich to dzieci i młodzież w wieku szkolnym.  Dlatego jesteśmy przekonani, że wśród tak licznego i zacnego grona, każdy poczuje się wyjątkowo.

Czekają tu na Was, wyeksponowane na specjalnym stoliku, gry planszowe każdego rodzaju: dla dzieci, rodzinne, imprezowe, ekonomiczne. Jeżeli macie ochotę poczuć prawdziwy zew rywalizacji - zapraszamy! Nic tak nie cieszy, jak zwycięstwo z realnym przeciwnikiem.

Kontakt z Biblioteczną sztuką jest u nas możliwy i jedyny w swoim rodzaju. Ponieważ nasza zasada brzmi – chcesz poczuć sztukę piękną – to sam sobie ją stwórz! Czyli kartki, kredki, mazaki i przybory wszelkiej maści w dłoń i do dzieła. Niech dzieją się prawdziwe arcydzieła dzięki Wam i z Waszym udziałem. Niezbędne narzędzia znajdziecie na stole do prac plastycznych w GBP w Tarczynie.

Niezapomnianą zabawę w naszej Bibliotece gwarantują: flipchart z pakietem kolorowych mazaków – i tu można malować ale i grać do woli i ciągle od nowa dzięki funkcji „Maż i ścieraj”. Największym hitem i to zapewne nie tylko ze względy na olbrzymie gabaryty, jest „Akademia Pana Kleksa”. Jest to domek wielkości najmniejszej pracownicy biblioteki. Wykonali go uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Da Vinci" z Kosowa. Będzie można podziwiać i bawić się „Akademią…” co najmniej przez całe ferie.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu również o specjalnej wystawie z literaturą polecaną na ferie. Książki o zimowej tematyce w zestawieniu z tymi, które potrafią od pierwszego zdania rozgrzać ciało i umysł swym pięknem zarówno w treści jak i w formie, zapewnią prawdziwą rozrywkę i wytchnienie w zimowe wieczory.

Gdyby wszystko to, co zostało tu napisane, nie przekonało Was do wyjścia z domu z powodu śnieżycy, wiatru, mrozu ewentualnie pluchy, deszczu i słoty, to dodamy jeszcze, z dozą pewnej nieśmiałości, że czekają na Was u nas – czyli w Bibliotece, poświąteczne książkowe prezenty. Którymi i my, i św. Mikołaj pragniemy Was obdarować.

Podsumowując zgrabnie wszystko powyższe stwierdzamy jednogłośnie,
że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie poleca się na ferie!!!

Tuesday the 14th. | Home | Free Joomla Templates