FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA 2017

Działo się, działo... Ileż nerwów, wzruszeń i emocji towarzyszyło pierwszemu w naszej gminie międzyszkolnemu konkursowi o nazwie „Festiwal Pięknego Czytania”.

O wyznaczonych porach pojawiali się w naszej Bibliotece kolejni uczestnicy. Łącznie sztuce pięknego czytania oddało się ponad 70 osób, z których najliczniejszą grupę stanowili oczywiście uczestnicy konkursu. Nie możemy jednak zapomnieć również o nauczycielach – opiekunach grup, widzach – zaciskających mocno kciuki rodzicach, rodzinach i znajomych. Najmłodsi uczestnicy chodzili do pierwszych klas szkoły podstawowej, najstarsi byli już całkiem dorośli, byli nimi uczniowie tarczyńskich liceów.

Różnorodność dobranych przez konkursowiczów tekstów była prawdziwym odkryciem. Dzieci i młodzież występująca w naszym Festiwalu to prawdziwi koneserzy literaccy. Jedne teksty wzruszały, inne wprawiały w zadumę i melancholię, ale bywały też takie, które rozśmieszyły nas do łez. Nie możemy również zapomnieć o indywidualnej interpretacji każdego tekstu, o symfonii dźwięków, barw i intonacji głosów naszych uczestników. Wszystko razem stworzyło niezapomniany spektakl, w którym każdy Czytelnik odegrał swoją rolę po mistrzowsku.

Główna jurorka konkursu pani Anna Dziedzic poświęciła wiele godzin… ale przede wszystkim uwagi i skupienia każdej z występujących osób. Dzieliła się istotnymi spostrzeżeniami, które mogły ukierunkować w odpowiednią stronę występy naszych uczestników. Wreszcie, konfrontując swoją ocenę z odczuciami pozostałych członków jury, zdecydowała o przyznaniu znamiennych i już dziś przechodzących do historii tytułów Mistrza Festiwalu Pięknego Czytania. My już wiemy, a Was drodzy uczestnicy konkursu zapraszamy 2 grudnia na rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Rozstrzygnięcie FESTIWALU PIĘKNEGO CZYTANIA
nastąpi 2 grudnia 2017 roku o godz. 16.00
w sali widowiskowo-koncertowej im. M. Fogga
w GOK-u w Tarczynie, ul. Stępkowskiego 17.

Zapraszamy!

Zobacz więcej zdjęć (KLIK)

Sunday the 25th. | Home | Free Joomla Templates