Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

„Ryby i ich środowisko” w Bibliotece zimową porą

Choć tym razem niekoniecznie złote, to zdecydowanie ryby w każdej odsłonie są wciąż obecne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarczynie. Od tamtego roku na lekcjach bibliotecznych dla młodszych czytelników czytaliśmy „Bajkę o rybaku i złotej rybce”. Potem klasy kolorowały rybki i z zajęć na zajęcia powstawały kolejne akwaria pełne papierowych rybek. Wyglądało to mniej więcej tak:
- Bajka o rybaku i rybce
- Lekcja biblioteczna 

A w te ferie zagościły u nas rybki zdecydowanie mniej bajkowe ;)

Ponoć praktyka czyni mistrza, a my mamy przykład na to, że Praktykantka to prawdziwy Mistrz. Pani Anna Adamczyk prowadząca zajęcia z dziećmi w naszej Bibliotece podczas tegorocznych ferii zorganizowała je po mistrzowsku. Z wprawą Arcymaga panowała nad gromadką młodych czytelników wprowadzając ich w podwodny świat. Wszystkie wodne przestworza stanęły przed nami otworem kiedy opowiadała, pokazywała, tworzyła, kreowała. Dzieci oczarowane zupełnie takimi atrakcjami i całkiem suche, pokochały morskie głębiny.

Zaproszeni goście, wspólne wycieczki i wyprawy „za róg” do kina, to tylko kropla w morzu atrakcji, na które pani Ania łowiła kolejnych czytelników, by w coraz większej grupie dryfować w odmętach wód całego świata.

W piątek koniec ferii, ale jednocześnie to dopiero początek pasji do świata ryb, rozbudzonej przez panią Anię w naszych czytelnikach.

Życzymy Wam, młodzi akwaryści, żebyście dalej poszukiwali, odkrywali i chłonęli wszelkie dary morskich przestworzy.

„Ja w Internecie”

Szanowni Państwo,

Gmina Tarczyn organizuje cykl bezpłatnych szkoleń w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych w  ramach projektu „Ja w Internecie”.

Zorganizowane zostaną atrakcyjne szkolenia tematyczne z zakresu:

a)     Rodzic w Internecie

b)    Mój biznes w sieci

c)     Moje finanse i transakcje w sieci

d)    Działam w sieciach społecznościowych

e)     Tworzę własną stronę internetową (blog)

f)      Rolnik w sieci

g)     Kultura w sieci

Planowany termin realizacji szkoleń: luty 2019 - czerwiec 2019

Miejsce szkoleń: teren gminy Tarczyn

Uczestnikami szkolenia mogą być osoby powyżej 25 roku życia z terenu województwa mazowieckiego, zarówno kobiety jak i mężczyźni, pracujący i bezrobotni, a także osoby z niepełnosprawnościami.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy catering oraz materiały edukacyjne.

Nabór uczestników szkoleń będzie odbywać się w trybie otwartym i ciągłym, aż do wyczerpania wolnych miejsc.

Jeden uczestnik może skorzystać tylko z jednego modułu szkoleniowego.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Tarczynie (ul.  J.  Stępkowskiego 17 (pok.107 lub 108)) lub przesłać skan formularza zgłoszeniowego z własnoręcznym podpisem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 22 715 79 76 lub 784 522 801 oraz na stronie www.tarczyn.pl, gdzie dostępne są dokumenty zgłoszeniowe oraz regulamin rekrutacji.

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.Operatorem Programu jest Fundacja Legalna Kultura, która ogłasza konkursy grantowe i wspomaga realizację projektów pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym

Bezpieczne Ferie – nie inaczej!

Żeby nie minęły jak sen - niepostrzeżenie. Żeby nie spędzić ich tylko w piżamie i ciepłych bamboszach. Żeby zostały z nami na dłużej… Ale jak to zrobić? Prosta sprawa, proszę Państwa – wystarczy przyjść do Biblioteki. Można samemu, można z przyjaciółmi - tu czas nadal będzie płynął szybko, może nawet ciut szybciej niż w domu, ale za to będziecie mieć powód, żeby się ładnie ubrać.

W tym roku w naszej Bibliotece obrodziły gry planszowe, logiczne i zręcznościowe. Mamy ich pełne regały. Najpierw trzeba poświęcić krótką chwilę na zapoznanie się z zasadami, a potem można już bez żadnych przeszkód grać, wygrywać lub przegrywać, jak kto woli. Przecież i tak najistotniejsza w tym temacie jest DOBRA ZABAWA.

Dobra zabawa, ale i bezpieczna! Jedno z drugim musi iść w parze. Pamiętajcie o tym, Drodzy Czytelnicy mali i duzi. A jeśli chcielibyście sobie przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, śpieszymy z pomocą. Specjalnie na czas ferii przygotowaliśmy wystawkę o bezpiecznym zachowaniu podczas zimy. Więcej na ten temat znajdziecie - do oglądania, czytania i pogadania - gdzie? Wiadomo w Bibliotece!

Pragniemy poinformować, że wszystkie nowe gry udostępnione dla Was w Bibliotece pochodzą od wspaniałych darczyńców, Państwa Marty i Piotra Błażewiczów. Dziękujemy Państwu za wiele cennych pozycji, które wpłynęły do naszych zbiorów. Równie serdecznie dziękujemy za gry, które cieszą i bawią naszych Czytelników.

 

Zobacz więcej zdjęć (KLIK) …

 

Młodzież między regałami

Choć wyglądają jakby w opozycji do zastanego stanu rzeczy. Choć niezbyt chętnie pozowali do zdjęć. Choć był hałas. Choć zostawili lekki bałagan. Choć nie każdy zdecydował się wypożyczyć jakąś książkę… I choć możemy mnożyć licznie te wszystkie „choć”. To najistotniejsze jest, że byli, zobaczyli i ścieżki przetarli. Teraz drogę znają – może kiedyś tu wrócą.

A wszystko dzięki ich przesympatycznej nauczycielce i zagorzałej czytelnicze w jednym - Pani Monice Franckowskiej. Dziękujemy za zaszczepienie oraz odświeżenie w klasie 8 D świadomości istnienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarczynie.

Zobacz więcej zdjęć (KLIK) …

Friday the 15th. | Home | Free Joomla Templates