Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Zagadkowe spotkanie

Uczniowie klas III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie oraz w Suchostrudze wzięli udział w spotkaniu autorskim z Janem Kazimierzem Siwkiem. W scenariuszu spotkania przeplatano wiersze i wierszyki, krótkie opowiadania z morałem, zagadki z najróżniejszą ilością „piegów” oraz słodkie cukierki w ilościach iście hurtowych. Dzieci zabrały ze sobą naręcza słodkości, nowiutkie książki pana Siwka oraz autografy na pół strony – dedykacje żywe i barwne będą najlepszą zachętą do przeczytania książek do ostatniej strony.

Dziękujemy panu Janowi Kazimierzowi Siwkowi oraz pani Magdalenie Iwańskiej za zabranie nas w świat rymów małych i dużych. Paniom nauczycielkom za dopilnowanie spraw organizacyjnych oraz „prawie” nie podpowiadanie przy zagadkach z największa ilością „piegów”.

Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia ze spotkania przekonają trzecioklasistów do tego, że autorzy to ciekawi ludzie, których warto poznać nie tylko dla słodkości.

Najnowsze pozycje pana Siwka już niedługo zagoszczą również na półkach w naszej bibliotece. Zapraszamy do wypożyczania i czytania wierszy i wierszyków dostępnych na naszych regałach.


Niepodległa Polska czyta - młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Suchostrudze są tego najlepszym dowodem

Co tam wróżki, dżiny czy czarodzieje - przecież najlepiej spełniają życzenia biblioteczne kolorowe rybki. Minął tydzień i rybki sprowadziły do nas ponownie uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchostrudze. Dzieci z klas I, II i III tym razem przybyły świętować z nami zapisanie się do Biblioteki i „Pasowanie na Czytelnika”. Starsi i młodsi czytelnicy bawili się przednio podczas podróży pociągiem czy wyruszając na poszukiwania książek, a także działając w czytelniczym chórze oraz „pławiąc się” w czekoladowej fontannie.

Jesteśmy przekonani, że wybrane książki przypadną Wam do gustu równie mocno, jak czekoladowe łakocie.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze za wzorową współpracę oraz zaangażowanie w rozwijanie pasji czytelniczej wśród dzieci.

   

Spełniając marzenia...

Nie jedna, nie kilka, ale cała masa prawie „złotych” rybek, pływa sobie swobodnie po bibliotecznym akwarium. Wszystkie powstały dzięki przesympatycznym uczniom i uczennicom klas I, II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchostrudze. Dzieci razem z Paniami Nauczycielkami odwiedziły naszą Bibliotekę 2 października. Tu czekały na nich tysiące książek, tyle samo nieodkrytych historii i jedna bajka, która rozbrzmiewała w murach biblioteki i zachęcała do snucia własnych marzeń. Piękne marzenia mają dzieciaki, ale najmilej wspominamy marzenie o setkach „złotych rybek” ;).

Dzięki Wam, drogie dzieci, w naszej Bibliotece są od dziś 32 rybki, które już powolutku zaczynają spełniać nasze marzenia… największym z nich jest to o spotkaniu Was ponownie za bardzo niedługo. J Do zobaczenia w takim razie!

                                  

Zostań Super Czytelnikiem

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że już w poniedziałek 1 października rozpoczynamy 3 edycję akcji czytelniczej "Zostań Super Czytelnikiem".

Zapraszamy do Biblioteki po odbiór kart konkursowych.

Życzymy systematyczności, wytrwałości i dużo satysfakcji z czytania!

Zobacz - Regulamin akcji Zostań Super Czytelnikiem - 3 edycja - klik

Narodowe Czytanie 2018 "Przedwiośnia"

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Cały kraj obchodzi 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Rocznica ta stała się dla Biblioteki inspiracją do organizowania pod hasłem „Niepodległa Polska czyta” różnorodnych imprez, konkursów i akcji czytelniczych. W powyższe hasło świetnie wpisuje się organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej akcja „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Naszymi lektorami byli: p. Burmistrz Barbara Galicz, ksiądz Jarosław Śledź, p. Edyta Onufrowicz, p. Magdalena Dąbrowska, p. Elwira Młoźniak, p. Marta Borkowska, p. Łukasz Michalak i p. Marcin Kiliański.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie i piękne odczytanie klasycznego tekstu powieści!

Dziękujemy również wspaniałej publiczności z LO im. Ireny Sendlerowej, Gimnazjum im. Szarych Szeregów i Szkoły Podstawowej w Tarczynie, dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom tych szkół!

Zobacz więcej zdjęć - KLIK

Sunday the 21st. | Home | Free Joomla Templates