Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie

Klasy z KLASĄ z Suchostrugi

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze odwiedziły 21 lutego Gminną Bibliotekę Publiczną w Tarczynie. I powiedzieć musimy, że zarówno klasa I, jak i klasa II, okazały się „klasami z klasą”. Prowadzenie zajęć z tak grzeczną i sympatyczną grupą, to sama przyjemność.

Wspólnie rozglądaliśmy się po literackiej przestrzeni bibliotecznej. Razem zaglądaliśmy „Pod ziemię i pod wodę”, odwiedziliśmy misie, ptaki, dinozaury zwiedzaliśmy inne kontynenty oraz ratowaliśmy księżniczki wspólnie z kościotrupem :) Dziękujemy pani Szumpur oraz innym Nauczycielom ze szkoły w Suchostrudze za możliwość spotkania z tak Wspaniałymi Dzieciakami. Prosimy o kolejne wizyty w naszym bibliotecznym światku.

               

„Da Vinci” w Bibliotece

Czwartoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Da Vinci” w Kosowie odwiedzili 16 lutego GBP w Tarczynie. Była to ich pierwsza wizyta w naszych progach. Dlatego nie obyło się bez krótkiego wstępu, co uczynić trzeba, żeby móc korzystać do woli ze zbiorów naszej Biblioteki. Dzieci nie mogły oderwać się wprost od regałów z książkami. Kiedy wreszcie udało się nam je posadzić przy stole, okazało się, że nie ma czasu na siedzenie, bo przed nami wiele wyzwań. I tak oto wspólnie odkrywaliśmy nowe światy, tworzyliśmy własny prządek i zupełnie nowe zasady. Każdy mógł poczuć się jak bohaterowie „Lwa, czarownicy i starej szafy” i choć tym razem obyło się bez „Ostatniej bitwy”, to mamy nieodparte wrażenie, że uczniowie nie poprzestaną, póki nie przeczytają każdej z dostępnych u nas części „Opowieści z Narnii”.

Dziękujemy czwartoklasistom za stworzenie wspaniałych światów dwóch :), a całej kadrze nauczycieli ze szkoły „Da Vinci” za zorganizowanie spotkania, aktywny udział w naszych zabawach i przemiłą atmosferę podczas bibliotecznej lekcji.

                 

Więcej zdjęć (KLIK)

Walentynki w Bibliotece

 

Walentynki w Bibliotece Dzień Świętego Walentego, to idealny czas na okazywanie sobie miłości, ale również wzajemnej radości, życzliwości i przyjaźni. Z okazji Walentynek robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Nie od dziś wiadomo, że dla każdej Biblioteki „najbliższymi” są wszyscy Czytelnicy. Dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie przygotowała dla swoich jedynych, wyjątkowych i niepowtarzalnych Czytelników stolik z niespodziankami. :) I tak oto nasze upominki – czyli książki z własnoręcznie wykonanymi kokardkami - trafiły do Was. Dziękujemy, że jesteście z nami, że u nas bywacie. Zapraszamy częściej!

                     

Walentynkowe warsztaty makijażu

Walentynkowe warsztaty makijażu w Bibliotece?

- Czemu nie :) Przecież nie od dziś wiadomo, że w Bibliotece można wszystko!!!

   

I tak oto grupa roześmianych i pięknych kobiet w przeddzień walentynek zjawiła się w naszej Bibliotece z mocnym postanowieniem, że od teraz będą jeszcze bardziej roześmiane oraz piękniejsze. O ile punkt pierwszy zrealizowałyśmy bez większych problemów – ponieważ profesjonalizm w połączeniu z temperamentem oraz niezwykłym poczuciem humoru Lidii Fijałkowskiej, konsultantki Mary Kay, nikomu z obecnych nie pozwoliły się nudzić, przestać uśmiechać i ogólnie czuć się wspaniale wśród najwyższej jakości kosmetyków i wszelkich akcesoriów niezbędnych każdej kobiecie; o tyle punkt drugi – być piękniejsze, nie do końca poszedł zgodnie z planem. No bo jak, drodzy Państwo, poprawić prawdziwe piękno?

Wszystkie uczestniczki warsztatów zdecydowanie były, są i będą piękne zawsze! Jednak, niewątpliwie, odpowiednio dobrane kosmetyki wspaniale podkreślają nasze własne – wewnętrzne piękno. A Pani Lidii serdecznie dziękujemy za konstruktywne uwagi w kwestii doboru odpowiednich kolorów, barw i odcieni, które wydobywają z nas to, co potrafi umknąć w naszej codzienności.

Kolejne warsztaty już za miesiąc. Chętne panie zapraszamy do poszukiwań piękna w sobie Bibliotece w Tarczynie we wtorek 6 marca 2018 roku.

Zapisy przyjmuje konsultantka Mary Kay - Lidia Fijałkowska pod numerem telefonu 608 620 208.

Zapraszamy!

Ferii czas w Bibliotece

Zapraszamy wszystkich stęsknionych dobrego towarzystwa, realnych gier, kontaktu ze sztuką, kreatywną zabawą, a przede wszystkim dobrą – rozgrzewającą w tak mroźne i wietrzenie dni – LITERATURĄ.

Żeby lepiej zobrazować powyższe hasła już dopowiadamy.

Gminną Bibliotekę Publiczną w Tarczynie odwiedza każdego dnia blisko 100 czytelników, a prawie połowa z nich to dzieci i młodzież w wieku szkolnym.  Dlatego jesteśmy przekonani, że wśród tak licznego i zacnego grona, każdy poczuje się wyjątkowo.  

                  

Czekają tu na Was, wyeksponowane na specjalnym stoliku, gry planszowe każdego rodzaju: dla dzieci, rodzinne, imprezowe, ekonomiczne. Jeżeli macie ochotę poczuć prawdziwy zew rywalizacji - zapraszamy! Nic tak nie cieszy, jak zwycięstwo z realnym przeciwnikiem.

Kontakt z Biblioteczną sztuką jest u nas możliwy i jedyny w swoim rodzaju. Ponieważ nasza zasada brzmi – chcesz poczuć sztukę piękną – to sam sobie ją stwórz! Czyli kartki, kredki, mazaki i przybory wszelkiej maści w dłoń i do dzieła. Niech dzieją się prawdziwe arcydzieła dzięki Wam i z Waszym udziałem. Niezbędne narzędzia znajdziecie na stole do prac plastycznych w GBP w Tarczynie.

 

Niezapomnianą zabawę w naszej Bibliotece gwarantują: flipchart z pakietem kolorowych mazaków – i tu można malować ale i grać do woli i ciągle od nowa dzięki funkcji „Maż i ścieraj”. Największym hitem i to zapewne nie tylko ze względy na olbrzymie gabaryty, jest „Akademia Pana Kleksa”. Jest to domek wielkości najmniejszej pracownicy biblioteki. Wykonali go uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Da Vinci" z Kosowa. Będzie można podziwiać i bawić się „Akademią…” co najmniej przez całe ferie.

 

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu również o specjalnej wystawie z literaturą polecaną na ferie. Książki o zimowej tematyce w zestawieniu z tymi, które potrafią od pierwszego zdania rozgrzać ciało i umysł swym pięknem zarówno w treści jak i w formie, zapewnią prawdziwą rozrywkę i wytchnienie w zimowe wieczory.

Gdyby wszystko to, co zostało tu napisane, nie przekonało Was do wyjścia z domu z powodu śnieżycy, wiatru, mrozu ewentualnie pluchy, deszczu i słoty, to dodamy jeszcze, z dozą pewnej nieśmiałości, że czekają na Was u nas – czyli w Bibliotece, poświąteczne książkowe prezenty. Którymi i my, i św. Mikołaj pragniemy Was obdarować.

Podsumowując zgrabnie wszystko powyższe stwierdzamy jednogłośnie,
że Gminna Biblioteka Publiczna w Tarczynie poleca się na ferie!!!

Sunday the 25th. | Home | Free Joomla Templates